witam po dłuuuuższej przerwie..

witam wiosennie i wielkanocnie;)

DSC_0858

 

Przepraszam wszystkich którzy zaglądali w to miejsce z nadzieją , że znajdą nowe wpisy nt.życia Helenki i jej rodziny i odchodzili z rozczarowaniem. Chyba nawet trudno mi wytłumaczyć co było powodem poza zmianami w naszym życiu (o których innym razem). Myślę , że w którymś momencie pomyślałam, że skoro tak niewiele osób cokolwiek komentuje,to pewnie też mało kto tutaj w ogóle zagląda. Postanowiłam jednak, że zrobię wszystko by wrócić do dawnej tradycji pisania, gdyż wiem , że jestem  to winna wszystkim , którzy co roku wpłacają 1% swojego podatku dla Helenki.Wszystkim którzy od dawna , albo całkiem niedawno…wspierają Helenkę i nas, jej rodzinę  w tej nierównej walce z chorobą…Głównie padaczką..

hmm..do dzieła:)

Całkiem niedawno bo 22 marca Helenka skończyła 10 lat. To taka okrągła rocznica. Chyba nawet zmusza do refleksji,której czasem wolałabym uniknąć. Był tort z Elmo:), byli goście i wesoła zabawa.Cała rodzina zgodnie twierdzi , że lubią do Helenki przychodzić na urodzinki, gdyż mało kto z taką radością wita gości i cieszy się z ich obecności. To wszystko o tyle nieoczywiste, że Helenka nie potrafi mówić, lecz jednak całą sobą i swym zachowaniem potrafi to okazać.

Jaka jest Helenka w wieku 10 lat?

Nieustannie i chyba już na zawsze pozostanie z nami walka z jej padaczką lekooporną. Niestety ataki wciąż się pojawiają ( srednio 2 x w miesiącu) i są coraz gorsze, Kiedyś były poważne bezdechy i sinienie, teraz do tego doszły potężne drgawki i ślinotok.Leki , które przyjmuje to Keppra i Depakine Chronosphere. Dobrze, że znosi to naprawdę dzielnie i kolejnego dnia po ataku nie ma większych zmian w jej kondycji i zachowaniu. To chyba ja sama potrzebuję więcej czasu by dojść do siebie po każdym kolejnym .

Samodzielność Helenki w wieku 10 lat? Helenka dosyć dobrze radzi sobie z jedzeniem ,jednak nie można odejść od niej na krok bo czasem posiłek można znaleźć wszędzie tylko nie w ustach Helenki. następnym sukcesem szkolnym i moim osobistym jest to , że Helenka potrafi korzystać z toalety( w nocy nie jest z tym tak różowo, ale pomińmy to milczeniem) i…to chyba tyle jeżeli chodzi i jej samodzielność. Każdą inną czynność trzeba wykonywać z nią lub za nią.. Helenka dzielnie wszystko znosi i jak zwykle z uśmiechem na ustach ..tylko ja czasem zastanawiam się ,co by mi powiedziała, gdyby mogła…

Jaka jest Helenka i co lubi w wieku 10 lat?:) Helenka najbardziej chyba lubi oglądać książeczki,malować ,bawić się lalkami i oglądać piosenki dla dzieci na youtubie. Z tymi piosenkami bywa zabawnie bo ma swoje ulubione i skutecznie potrafi się kłócić o te, które w danej chwili ma ochotę zobaczyć.

W ogóle trzeba przyznać, że jak na niemówiące dziecko to pięknie potrafi się kłócić:)

tyle akutalności teraz już postaram się na bieżąco pisać co słychać w kolorowym świecie mojej kochanej Helenki

Korzystając z okazji, że trwa właśnie poranek wielkanocny składam wszystkim serdeczne życzenia ciepłych , rodzinnych świąt Wielkanocnych pełnych smacznych spotkań rodzinnych a w Waszych sercach niech wciąż na nowo rodzi sie Nadzieja. Nie tylko w te wyjątkowe Święta.

 

955573333155770462_1241946403

 

17 thoughts on “witam po dłuuuuższej przerwie..

 1. Sonia i Wojtek

  Rozczuliła mnie z tym kłóceniem się 🙂 Na Święta życzymy Helenie oczywiście zdrowia, ale też Wam wszystkim wiele wspólnej radości! Pamiętamy o Was :*

 2. Basia

  Czytam i uświadamiam sobie, jak dawno nie widziałam Helenki…Po świętach koniecznie wbijamy do Was z Julką!;) Wesołego Alleluja!:):):)

 3. Tomek

  To ja tylko tak w celu wytłumaczenia – stronka działa i będzie działać 🙂 Już o to zadbałem – za problemy w ostatnich dniach przepraszam 🙂

 4. i ja zawitalam i odwiedzac bede… Zycze sily wytrwalosci, jak najwiekszych postepow, malych radosci, i jak najmniej powodow do zmarwien…oczywiscie jak najzadszych atakow i oby odkryto lek ktory powdtrzyma je zupelnie…

 5. Tilden

  Ja zagladalam co jakiś czas i powoli tracilam wiarę, że jeszcze coś przeczytam o Helence. Dziś coś mi znów kazalo zajrzeć i jakież było moje zdziwienie, że nie trafiłam w proznie 🙂 pozdrawiam życzę powodzenia i proszę pisać bo są ludzie którzy zaglądają. Ja od 2008 roku.

 6. Hania i Mirek

  Wspieraliśmy Helenkę 1%,ale w 2015 roku urodził się nasz wnuk z zespołem Downa.Teraz zbieramy 1% na jego rehabilitację.Przepraszamy Cię Helenko i mamy nadzieję,że to zrozumiesz.Pozdrawiamy serdecznie i życzymy sukcesów w walce:-)

Dodaj komentarz