Przejdź do treści
Aniołem jest ktoś, kogo Bóg przysyła w Twoje życie nieoczekiwanie i niezasłużenie, aby Ci zapalił kilka gwiazd, gdy jest całkiem ciemno (Phil Bosman)

Blog Helenki...

witaj w moim maleńkim świecie...gdzie każdy dzień pełen jest zarówno radości , jak i strachu..zostań ze mną , jak najdłużej..

Ostatnio na blogu

... ... ... Nowy rok..... ... archiwumdo góry

Jak pomóc

Każda najmniejsza kwota wpłacona na konto Helenki to jest kolejny mały kroczek do jej poprawy zdrowia i wyrównania wszystkich opóźnień. Datki można wpłacać na konto
FUNDACJA Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO"
SBL ZŁOTÓW
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
w tytule" na leczenie i rehabilitację Helenki Czychy"

Uwaga! Datek można odliczyć od podatku.

do góry

Powiadom przyjaciół!

Możesz pomóc rozsyłając ten apel wśród Twoich bliskich i znajomych

Kontakt z Mamą Helenki

Mail do Mamy 3502537do góry
Jesteś gościem na mojej stronie.
Umieść banner na swojej stronie!
W ten sposób też możesz pomóc!Pobierz kod bannerów
Powrót

sty06

Nowy rok..

Nowy rok…nowe plany i nadzieje…

Witam ciepło po długiej przerwie. Chyba wynika ona głównie z tego ,że od dawna mam wrażenie , że nikt tutaj już nie zagląda….Wiem jednak że zapewne wciąż są jacyś wierni czytaczeJ i to dla Was chociaż kilka informacji na temat tego , co u Helenki.

Za nami kolejny ważny rok…w ubiegłym roku było kilka ważnych dla nas wydarzeń , które zapewnie warto zapisać by nie zapomnieć;)

Od pół roku Helenka stała się posiadaczką własnego pokoju. Mam nadzieję że  już na zawszeJ i przyznaję, że nie przypuszczałam że to aż tak bardzo będzie sprawiało  jej radość. Swój własny pokój, pełen zabawek  , kolorowych książeczek i z możliwość bycia chociaż przez kilka chwil samej , bez nadzoru osoby dorosłej…Helenka ma swój bezpieczny i szczęśliwy świat i to bardzo ważne….

Poza tym w sierpniu byłyśmy po raz kolejny na turnusie w Zabajce 2J To był jeden z naszych ulubionych turnusów ponieważ spędziłyśmy ten czas z naszymi turnusowym przyjaciółkami , które znamy od wielu lat właśnie dzięki Zabajce. Na turnusie Helenka była z Idą i Zuzią i ich wspaniałymi, wesołymi rodzinkamiJ Ściskamy Was i czekamy na następne takie spotkanie.

We wrześniu spędziłyśmy tydzień na oddziale neurologii w Chorzowie. Zostałyśmy tam skierowane przez naszą Panią doktor w momencie , kiedy ona wyczerpała wszelkie sposoby pomocy Helence. Zostałyśmy tam skierowane przez naszą Panią doktor w momencie , kiedy ona wyczerpała wszelkie sposoby pomocy Helence. Zostałyśmy tam skierowane przez naszą Panią doktor w momencie , kiedy ona wyczerpała wszelkie sposoby pomocy Helence. W sytuacji, kiedy kolejny lek nie działał a wręcz szkodził bo wprowadzał w Helenki życie dużo nerwów i agresji. Wówczas na oddziale wykonano Helence bardzo wiele badań, m.in. rezonans, punkcję lędźwiową( oba zabiegi w narkozie), badania metaboliczne i eeg. Celem naszego pobyttu było dobranie leków i po raz kolejny szukanie przyczyn tak ciężkiej padaczki. Niestety badania nie wniosły niczego nowego, nie wiemy nic więcej..wciąż wielka niewiadoma.

Leków też nie zmieniono ponieważ właśnie wtedy był chwilowy zastój w napadach padaczki i po kilku latach oczekiwania udało się zaszczepić Helenkę pod koniec września na tężec. To dla nas bardzo ważna rzecz, gdyż bez tego szczepienia każde skaleczenie czy zadrapanie mogło mieć skutki śmiertelne…więc jesteśmy naprawdę szczęśliwi z powodu owego szczepienia….

Teraz sytuacja z atakami wygląda jak wcześniej , tzn. ataki są prawie co 2 tygodnie. Są różne, najczęściej z sinieniem, bezdechem i czasem z drgawkami….. Jednak Helenka tak bardzo zaczęła zmieniać się intelektualnie , że nie chcę tego zaprzepaścić zmianą leków i po prostu czekamy.,….

Na co ? sama nie wiem …może na cud…

NA razie jestem podobnie jak nasi najbliżsi pod wrażeniem tego , jak bardzo pozytywnie zmienia się Helenka. Jak rozwinęła się społecznie i intelektualnie …jak wiele rozumie i potrafi walczyć o swoje zdanie…Myślę że to zasługa wielu lat naszej ciężkiej pracy , jak i szkoły do której Helenka uczęszcza z ogromną radością….Oby tak już zostało to będzie dobrze…

Pozdrawiam ciepło

I proszę  jak zwykle o tej porze roku..pamiętajcie o nas podczas rozliczania swojego podatku…

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Nick: Maja, Kuba i Emilka
My do Was często zaglądamy i czekamy na nowe wpisy :) Prosimy o również kilka zdjęć :) Pozdrawiamy Dodany:06.01.2013 o godz: 21:00:34

Nick: mw144
Myślę, ze dużo osób zagląda, tylko mało pisze;) Ja też się dołączam z prośbą o nowe zdjęcia:) Dodany:07.01.2013 o godz: 07:31:26

Nick: E.
No nareszcie jakiś odzew!!! Proszę pisać, czytamy:):) Dodany:12.01.2013 o godz: 22:32:12

Nie można stosować znaczników html!
do góry
Zaloguj