Przejdź do treści
Aniołem jest ktoś, kogo Bóg przysyła w Twoje życie nieoczekiwanie i niezasłużenie, aby Ci zapalił kilka gwiazd, gdy jest całkiem ciemno (Phil Bosman)

Blog Helenki...

witaj w moim maleńkim świecie...gdzie każdy dzień pełen jest zarówno radości , jak i strachu..zostań ze mną , jak najdłużej..

Ostatnio na blogu

... ... ... Nowy rok..... ... archiwumdo góry

Jak pomóc

Każda najmniejsza kwota wpłacona na konto Helenki to jest kolejny mały kroczek do jej poprawy zdrowia i wyrównania wszystkich opóźnień. Datki można wpłacać na konto
FUNDACJA Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO"
SBL ZŁOTÓW
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
w tytule" na leczenie i rehabilitację Helenki Czychy"

Uwaga! Datek można odliczyć od podatku.

do góry

Powiadom przyjaciół!

Możesz pomóc rozsyłając ten apel wśród Twoich bliskich i znajomych

Kontakt z Mamą Helenki

Mail do Mamy 3502537do góry
Jesteś gościem na mojej stronie.
Umieść banner na swojej stronie!
W ten sposób też możesz pomóc!Pobierz kod bannerów
Powrót

maj11

kolejny 3 lek..

     Czas tak szybko mknie do przodu…żadna nowość. U nas dobre dni przeplatają się z gorszymi…z dobrych  rzeczy w ostatnich miesiącach mojego milczenia było zapewne to ,że w lutym byłyśmy po raz kolejny na turnusie rehabilitacyjnym w Zabajce i uważam ten turnus z jeden z najbardziej udanych. Powodem tego , chyba jest to , że Helenka  dorosła do pewnych zajęć i mogła w nich bardziej świadomie uczestniczyć. Poza tym zapamiętałam z tegoż turnusu ogromny komplement z ust nowej dla nas Pani Logopedy  która powiedziała, że Helenka ma duże poczucie humoru. Sama już dawno to zauważyłam , ale kiedy jest się mamą dziecka niepełnoprawnego intelektualnie w dość znacznym stopniu, naprawdę niezmiernie rzadko ktoś powie coś w tym stylu..to było mi potrzebne.

Teraz jednak nastał dla nas nowy , chyb niełatwy czas bo dzisiaj wykupiłam  nowy , trzeci już lek przeciwpadaczkowy dla Helenki. Tym razem Sabril. Miałam go dzisiaj podać po raz pierwszy….Jednak po zapoznaniu się z ulotką …dałam sobie jeszcze dzień lub dwa. To trudne decyzje bo działanie leków  też jest niełatwe….Póki, co nie udało nam się AK dobrać leków by całkowicie zatrzymać ataki padaczki. One wciąż wracają. A moje wahanie przed podaniem leku wynika głównie z tego , że podano informację , że aż u 1/3 pacjentów lek zawęża pole widzenia, co znaczy , że może zepsuć wzrok Helenki….Przeraziła mnie ta informacja. Pociesz mnie jedynie myśl, że gdybym zaczęła od nowa analizować ulotki dwóch innych leków , które Helenka zażywa od wielu lat ( Keppra i Depakine) to byłoby pewnie podobnie „ różowo”..

Głównym powodem dla którego razem z panią doktor stwierdziłyśmy , że czas podać ten lek jest to , że koniecznie trzeba zaszczepić Helenkę na tężec, bo to choroba która może się pojawić przy najmniejszym skaleczeniu Helenki a może być śmiertelna….

Trzymam się słów panidr – wybieramy mniejsze zło..

Oby tak było…

Trzymajcie kciuki..

Komentarze

Dodaj komentarz

Nick: Jagoda
3mam mocno kciuki, Helenko i Aniu, ciągle o Was myślę i wiem, że będzie coraz lepiej, musi być ! Dodany:11.05.2012 o godz: 23:27:27

Nick: Maja, Kuba i Emilka
Trzymamy kciuki !!!!!!! Dodany:12.05.2012 o godz: 08:31:02

Nick: mw144
Trzymam kciuki i nieśmiało poproszę o częstsze wpisy;) Dodany:15.05.2012 o godz: 13:08:34

Nie można stosować znaczników html!
do góry
Zaloguj