Przejdź do treści
Aniołem jest ktoś, kogo Bóg przysyła w Twoje życie nieoczekiwanie i niezasłużenie, aby Ci zapalił kilka gwiazd, gdy jest całkiem ciemno (Phil Bosman)

Blog Helenki...

witaj w moim maleńkim świecie...gdzie każdy dzień pełen jest zarówno radości , jak i strachu..zostań ze mną , jak najdłużej..

Ostatnio na blogu

... ... ... Nowy rok..... ... archiwumdo góry

Jak pomóc

Każda najmniejsza kwota wpłacona na konto Helenki to jest kolejny mały kroczek do jej poprawy zdrowia i wyrównania wszystkich opóźnień. Datki można wpłacać na konto
FUNDACJA Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO"
SBL ZŁOTÓW
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
w tytule" na leczenie i rehabilitację Helenki Czychy"

Uwaga! Datek można odliczyć od podatku.

do góry

Powiadom przyjaciół!

Możesz pomóc rozsyłając ten apel wśród Twoich bliskich i znajomych

Kontakt z Mamą Helenki

Mail do Mamy 3502537do góry
Jesteś gościem na mojej stronie.
Umieść banner na swojej stronie!
W ten sposób też możesz pomóc!Pobierz kod bannerów

Historia

Mój mały świat...

Chciałabym Państwu przedstawić moją dzielną córeczkę, Helenkę, która przyszła na świat 22.03.2005 r. Moje słoneczko jest bardzo pogodnym dzieckiem, które swym uśmiechem dodaje mi sił i wiary w to , że naprawdę wiele jeszcze może osiągnąć.
Helenka obecnie ma 5 lat, , nie mówi (tylko kilka słów:  mama,tata, dzieci, baba), nie potrafi jeść samodzielnie. W ostatnim czasie (styczeń 2008) zaczyna robić swoje pierwsze kroki, każdy dzień staje się szansą na to , iż zrobi wiecej niż dwa i ta myśl dodaje skrzydeł. PÓki, co ogromną radość sprawia to , iż mała siedzi samodzielnie, wstaje z podporem , poza tym jest bardzo kontaktowym dzieckiem, które bardzo stara się zrozumieć świat, chociaż nie jest to dla Niej łatwe. Powodem obecnego stanu jest głównie :niedotlenienie okołoporodowe, 3 pkt Apgar, wada rozwojowa O.U.N oraz padaczka lekooporna.
Każdy nasz dzień to żmudna rehabilitacja, stymulacja wszystkich zmysłów i terapia zajęciowa. Obecnie Helenka jest pod stałą opieką neurologa, rehabilitantów, okulisty, neurologopedy i hipoterapeuty. Jej maleńkie kroczki do przodu dają nadzieję i pozwalają wierzyć w sens wszystkich działań.
Nasz typowy tydzień wygląda tak , iż codziennie jeźdźimy na reahbilitację ruchową Bobath, 3X w tyg. na zajęcia w Pajaku, raz w tygodniu na zajęcia w szkole specjalnej w OWI, raz w miesiącu do OPola do poradni Prodeste( rozwój umysłowy), poza tym zaleznie od postępów wizyty u neurologopedy a w okresie od kwietnia do września 3X w tyg. hipoterapia czyli jazda konna.
Miesięcznie prywatna rehab., zajęcia u neurologopedy i korzystanie z hipoterapii kosztuje ok, 1500 zł, najlepsze efekty daje korzystanie z turnusów rehabilitacyjnych , które znacznie wpływają na rozwój córeczki, jednak ich koszt przewyższa moje możliwości finansowe, gdyż koszt dwutygodniowego turnusu to ok 4.500. zł. Zalecany jest udział w kilku turnusach rocznie.
Helenka jest naszym Słoneczkiem i radością życia, staramy sie zapewnić jej jak najlepsze warunki rozwoju i odpowiedniej rehabilitacji, udało nam się zorganizować kilka koncertów charyt,. kiermasze świąteczne itd., próbowałam sobie radzić sama. Kiedy jednak środki zostały wyczerpane , pozwalam sobie zwrócić się o pomoc do Państwa, wierząc , że uda mi się zgromadzić pieniądze na taką rehabilitację Helenki, która pozwoli w pełni wykorzystać jej możliwości. Każda nawet najmniejsza , wpłata na konto Helenki pomoże zorganizować jej odpowiednią opiekę medyczną , a w przyszłości poprawić jakość jej życia.
MOŻESZ POMÓC PRZEKAZUJĄC 1% SWOJEGO PODATKU NA OPP DLA HELENKI!!!!!!
do góry
Zaloguj